Hakkımızda

Akademik programımız, işletme bölümü temel derslerinin yanı sıra öğrencinin ilgi alanına uygun zengin alt uzmanlık alanlarına ait modüler derslerden oluşmaktadır. Bu kapsamda bölümde beş Anabilim Dalı bulunmaktadır:

 

Yönetim ve Organizasyon
Üretim Yönetimi ve Pazarlama
Muhasebe ve Finansman
Sayısal Yöntemler
Ticaret Hukuku

 

Bölümümüz bünyesinde alanlarında uzman tam zamanlı toplam 27 öğretim elemanımızın 21'i öğretim üyesi (4 Profesör, 10 Doçent Doktor ve 7 Doktor Öğretim Üyesi),  1'i öğretim görevlisi ve 6'sı araştırma görevlisi olarak görev almaktadır.

 

İşletme Bölümü ve akademik personelinin katkılarıyla Lisans programının yanında; Doktora, Tezli Yüksek Lisans (İşletme ve Üretim Yönetimi ve Pazarlama), Tezsiz Yüksek Lisans ve Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programları ile öğrencilere lisansüstü eğitim olanakları sağlanmaktadır. Bu programlarda bilimsel değerlere ve etik prensiplere saygı temel alınarak, ülkemize ve geleceğimize fayda sağlayacak bireyler ve akademisyenler yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Öğrencilerimizin eğitimleri süresince; düşünsel modellerini geliştirerek ve öğrenmeyi öğrenerek toplumun ve iş dünyasının sosyo-ekonomik değişimini yönetebilecek, yaşam boyu öğrenme ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde bir yetkinliğe kavuşması hedeflenmektedir.

 

BÖLÜM TANITIM SLAYTI

Menüyü Kapat